Dracula
+4

Dracula

... číst celé
Délka 145 minut, Bezbariérový vstup, Anglické titulky

Hudební divadlo Karlín ve spolupráci s LL Production a ProVox music publishing s.r.o. uvádí muzikál Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese DRACULA od roku 2015, kdy uplynulo 20 let od světové premiéry.

Toto uvedení je samozřejmě postaveno v první řadě na dnes již legendární hudbě a libretu, dále se producenti rozhodli co nejvíce přiblížit původnímu obsazení z Kongresového centra. Pilířem výpravy pak bude scéna Daniela Dvořáka a kostýmy Romana Šolce, které diváci znají z uvedení tohoto muzikálu v divadle Hybernia. Výprava bude rozšířena a obohacena o nové moderní prvky, jako jsou například projekce. Garancí toho, že tato muzikálová legenda spatří světlo světa v té nejlepší možné formě, je jednak producent první , legendární verze, Egon Kulhánek, ale i Oldřich Lichtenberg, který uvedl tento muzikál před lety v divadle Hybernia.

Muzikál Dracula vidělo v Paláci kultury (nyní Kongresové centrum) v letech 1995 – 1998 rekordních 1,2 milionů diváků, což je dosud nevídaný a nepřekonaný český muzikálový rekord! Následně byl uveden na Slovensku, v jihokorejském Soulu, v Polsku, Německu, Rusku, Belgii nebo v Lichtenštejnsku.

Krátce se v původním nastudování, ale v novém obsazení, vrátil do Kongresového centra v roce 2003, v novějším nastudování, z něhož nyní vycházíme, byl pak uveden v letech 2009 – 2011 v divadle Hybernia.

Největší novinkou je, že muzikál Dracula nyní zazní poprvé výhradně s živým orchestrem!

Obsazení

Daniel Hůlka
Lukáš Kumpricht
Marian Vojtko
Eva Burešová
Kamila Nývltová
Leona Machálková
Ivo Hrbáč
Tomáš Trapl
Richard Genzer
Martin Pošta
Bedřich Lévi
Tomáš Löbl
Peter Strenáčik
Josef Vágner
Hana Krížková
Jana Zenáhlíková
Renata Drössler
Sylva Schneiderová

Termíny představení a vstupenky

Květen 2024

Říjen 2024

Recenze
Andrea Ulagová (musical.cz), 10.3.2015
V roce 1995 měl v Kongresovém centru Praha premiéru původní český muzikál Dracula autorské trojice Karel Svoboda – Zdeněk Borovec – Richard Hes. Po dvou obnovených premiérách se 5. března 2015 Dracula vrátil tam, kde byla poprvé vyslovena myšlenka na jeho hudební oživení – do Hudebního divadla v Karlíně. ...číst celé
Hana Přívozníková (topzine.cz), 23.3.2015
Příběh pojednává o tragickém životě a prokletí Draculy, nelítostného vládce, ovdovělého manžela i osamoceného upíra. Dracula dobývá nová území a nestydí se polít meč ani krví kněze, jenž ho s koncem svého života prokleje. ...číst celé
Oficiální web muzikálu

www.hdk.cz/repertoar/39-dracul...

Kam dál?

Vybíráme populární muzikály.

Další muzikály →
Tarzan
Tarzan 5 termínů
Dracula
Dracula 5 termínů
Láska je láska
Láska je láska 5 termínů

© 2024 Muzikály.net

Provozovatel Cookies