Šíleně Smutná Princezna

Šíleně Smutná Princezna

Divadelní adaptace legendárního hudebního filmu, který si zamilovali diváci již několika generací. Příběh prince a princezny ze sousedních zemí, kteří mají na přání svých otců a jejich rádců uzavřít sňatek, ale rozhodnou se sami si vybrat partnera.

Původní scénář: František Vlček, Bořivoj Zeman
Hudba: Jan Hammer
Texty písní: Ivo Fischer, Jan Fischer
Režie a divadelní adaptace: Šimon Caban
Hudební nastudování, orchestrální aranžmá: Kryštof Marek

Premiéra 25. listopadu 2016 v divadle Studio DVA
Doporučení: pro děti od 7 let
Délka představení: 2 hod. 15 min. včetně přestávky.

Osoby a obsazení
Princezna: Berenika Kohoutová
Princ: Jan Cina
Král Dobromysl: Miloslav Mejzlík / Oldřich Navrátil
Král Jindřich: Ladislav Frej
Rádce Hranatý: Jan Kraus
Rádce Kulatý: Bohumil Klepl / Roman Štabrňák
Chůva: Daniela Kolářová / Anna Šišková
Kokoška / Hospodský: Roman Štabrňák / Václav Jílek
Kat: Jiří Ployhar
Komorník / Chechták: Michal Slaný
Dvořané: Linda Fikar Stránská, Tereza Hálová, Petra Kosková, Athina Langoská, Lucie Novotná, Martina Placrová, Vlasta Červ, Ondřej Izdný, Karel Korsa, Petr Novotný

Orchestr
Dirigent: Kryštof Marek, Miloš Krejčí
Trumpeta: Vratislav Bartoš, Pavel Hromada, Lubomír Jurníček
Klávesy: Sára Marková Bukovská, Martin Marek, Jan Soukup, Andrea Vavrušová
Trombon: Bohumil Bydžovský, Martin Houserek, Josef Pospíšil
Kytara: Jaroslav Friedl, Lukáš Pelikán
Percusse: Martin Kuzma, Markéta Mazourová, Miroslav Vytiska
Baskytara: Martin Lehký, Marek Leždík, Tomáš Zeman
Bicí: Jan Kabát, Markéta Podhajská, Pavel Razim
Flétna: Martina Čechová, Vladimír Petr

Autoři a inscenační tým
Původní scénář: František Vlček, Bořivoj Zeman
Hudba: Jan Hammer
Texty písní: Ivo Fischer, Jan Fischer
Režie a divadelní adaptace: Šimon Caban
Hudební nastudování, orchestrální aranžmá: Kryštof Marek
Scéna a videoprojekce (ve spolupráci s X-lab): Šimon Caban
Kostýmy: Simona Rybáková
Choreografie: Adéla Stodolová
Dramaturgie: Darina Abrahámová
Asistentka hudebního nastudování, sbormistr, korepetice: Sára Marková Bukovská
Sound design: Petr Šimíček
Light design: Pavel Dautovský
Produkce: Petra Stránská
Světla: Petr Olša
Zvuk: Petr Šimíček, Karel Mařík
Inspice a nápověda: Halina Šebesťáková
Jevištní technika: Jiří Procházka a spol.
Garderoba: Barbora Svobodová
Rekvizity: Martina Podolská
Vlásenky a líčení: Kristina Karmazinová
Výroba scény: Hort Dekorace
Výroba kostýmů: Jiří Petr, Roman Dobeš, Hana Prokopová, Markéta Byková, Petra Hrčiaková, Romana Slavíčková, Iveta Kopecká
Producent: Michal Hrubý

Video

Termíny představení

Říjen 2019


11
So 12
So 12

Listopad 2019


Ne 24
Ne 24