Trója - RockOpera
+1

Trója - RockOpera

... číst celé
RockOpera Praha rozšířila svoji antickou sérii o operu Trója. Navazuje s ní na své už klasické tituly Antigona, Oidipus Tyranus a 7 proti Thébám.
Postavu zlého krále Agamemnóna ztvární Kamil Střihavka, pro kterého Trója představuje stěžejní téma. Zároveň se jedná o jeho první velkou zápornou roli v RockOpeře Praha, říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest, která v Tróje ztvárňuje věštkyni Kassandru. Atraktivní obsazení zahrnuje také Jana Toužimského, Honzu Tláskala, Danielu Gildenlöw Langrovou, Helenu Kubelkovou a další.
Nevycházeli jsme z žádné doposud známé filmové či literární adaptace. Zajímala nás jen pověst, na jejímž základě jsme zpracovali zcela nový scénář, líčí Forest. 
Vytvořil jsem pro Tróju něco mezi hudbou pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky, dodává umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald.
Režie opery o svárech mezi antickými bohyněmi a také mezi nápadníky překrásné Heleny, které vyústí ve válečný konflikt, se ujala Irina Andreeva, známá i díky svému působení ve fenomenálním Teatr Novogo Fronta. RockOpera Praha navíc do spolupráce zapojila i skupinu scénického a historického šermu Burdýři, jíž příznivci divadla mohli vidět už v dřívějších operách nebo v oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.
Agamemnón: Kamil Střihavka
Achilles: Jan Toužimský
Helena: Daniela Gildenlöw Langrová
Paris: Honza Tláskal
Kassandra: Pavla Forest
Médium Artemis: Helena Kubelková
Priamos: Petr Opava
Hekaba: Michaela Květenská
Bohyně lásky Afrodité:Miroslava Časarová
Bohyně války Athéna: Veronika Martincová
Héra: Marie Steigerwaldová
Meneláos: Petr Stehlík
Trojský silák: Jiří Bubeník
Faun: Matěj Kohout
Trojské tanečnice:Jana Jiroušková, Kateřina Jetmarová, Alexandra Šerá
Bojovníci: skupina scénického šermu BURDÝŘI: Jakub Švec, Jonáš Sýkora, Frederico Colicio, Josef Macek, Vladimír Sluka, Martin Zběžek, Tadeáš Rock
Sbor: Sbor rockové akademie pod vedením Michaely Květenské

Termíny představení a vstupenky

Říjen 2024

Březen 2025

Kam dál?

Vybíráme populární muzikály.

Další muzikály →
Tarzan
Tarzan 5 termínů
Dracula
Dracula 5 termínů
Láska je láska
Láska je láska 4 termíny

© 2024 Muzikály.net

Provozovatel Cookies