Čarodějka
+5

Čarodějka

... číst celé
Velkovýpravná muzikálová show ČARODĚJKA (v originále WICKED), doprovázená živým orchestrem, plná nádherných melodií, čar a kouzel, protkaná svižným humorem, vtáhne diváky do děje hned při prvních elektrizujících tónech předehry a nepustí je až do posledního okamžiku představení z napětí.

Obyvatelé země Oz se radují a oslavují smrt Elphaby, Zlé čarodějky ze Západu. Přilétá také Dobrá čarodějka z Jihu Galinda a začíná přítomným Ozanům vyprávět svůj dávný příběh…

Na univerzitě v Shiz začíná další školní rok. Mezi nově příchozími studenty jsou také rozmařilá (slečna) Galinda a Elphaba, dívka se zelenou kůží, která se přijela starat o svou mladší sestru Nessarose, upoutanou na invalidním vozíku. Zatímco krásnou Galindu všichni milují a obdivují, Elphabě se kvůli jejímu vzhledu vyhýbají a za zády posmívají. Jí to ale nevadí, má totiž jediný sen – setkat se s Velikým čarodějem, tedy Čarodějem ze země Oz!

Elphaba v sobě skrývá mocné čarodějné schopnosti, kterých si zanedlouho všimne ředitelka školy Madam Morriblová. Je z Elphaby nadšená a slíbí jí, že se za ní u Čaroděje přimluví. Nedopatřením způsobí, že se obě znepřátelené dívky ocitnou společně na jednom pokoji ve studentské koleji.

Dění v Shiz rozvíří nejen mladý princ Fiyero, do kterého se Galinda ihned zamiluje. Celou zemí se totiž začíná šířit zpráva, že zvířata v zemi Oz ztrácejí schopnost mluvit. Někdo je chce umlčet a využívat jen k práci! Obavy z toho má především učitel dějepravy, nestor profesorů, kozel Dr. Dillamond, který později také záhadně zmizí.

Galinda se všemožně snaží Elphabu zesměšnit a ráda by se jí zbavila. Nečekaný sled událostí na slavnostním plese ale způsobí, že k sobě obě dívky záhy najdou cestu, a dokonce se i spřátelí. Elphaba se také vyznává ze své lásky k Fiyerovi, i když ví, že proti krásné Galindě nemá šanci.

Madam Morriblová přináší Elphabě radostnou novinu – Čaroděj si přeje Elphabu vidět! Elphaba si jako svůj doprovod vezme kamarádku Galindu a společně vyráží za Čarodějem do Smaragdového města. Tam ale zjistí, že některé věci jsou ve skutečnosti úplně jinak, než jak si obě myslely…

Je Čaroděj opravdu tak mocný, jak se povídá? Čí srdce si získá mladý rebel Fiyero? A kdo je ve skutečnosti Zlá čarodějka? To vám prozradí náš nový muzikál Čarodějka (Wicked) !

Nejpopulárnější broadwayský muzikálový hit Stephena Schwartze a Winnie Holzmanové ČARODĚJKA / WICKED láme rekordy návštěvnosti posledních 15 let nejen na domovské scéně v New Yorku, ale i v Londýně a řadě dalších zemí světa.

V divadle GOJA MUSIC HALL bude mít svoji českou premiéru 14. září 2019.

Obsazení

Markéta Pešková Elphaba
Elis Ochmanová Elphaba
Kateřina Herčíková Elphaba
Sára Milfajtová Glinda
Nikola Ďuricová Glinda
Natálie Grossová Glinda
Tomáš Vaněk FIYERO
Petr Ryšavý FIYERO
Daniel Barták FIYERO
Monika Sommerová NESSAROSE
Felicita Prokešová NESSAROSE
Lukáš Randák BOQ
Jan Franc BOQ
Světlana Nálepková MADAME MORRIBLE
Barbora Rajnišová MADAME MORRIBLE
Martin Pošta ČARODĚJ
Josef Štágr ČARODĚJ
Petr Matuszek DR. DILLAMOND
Jindřich Nováček DR. DILLAMOND

Termíny představení

Listopad 2019


15
So 16
So 16
Ne 17
22
So 23
So 23
Ne 24
29
So 30
So 30

Prosinec 2019


Ne 1
6
So 7
So 7
Ne 8
13
So 14
So 14
Ne 15
20
So 21
So 21
Ne 22

Leden 2020


10
So 11
So 18
So 25

Únor 2020


So 1
So 8
So 15
So 22
So 29

Březen 2020


So 7
So 14
So 21
So 28

Duben 2020


So 4
So 18
So 25

Květen 2020


So 2
So 9
So 16
So 23
So 30

Červen 2020


So 6
So 13
Oficiální web muzikálu

carodejkamuzikal.cz

Populární muzikály

Další muzikály
Čarodějka
Čarodějka 47 termínů
Čas Růží
Čas Růží 12 termínů
Tarzan
Tarzan 52 termínů
Sestra v akci
Sestra v akci 17 termínů