Osmý Světadíl

Osmý Světadíl

... číst celé
Písně, které jsou kultovní už pro tři generace fanoušků, provázejí romantický příběh o lásce, touze a pominutelnosti okamžiku štěstí. Kromě osvědčených i nových hitů nejúspěšnější skupiny československé pop music všech dob se diváci mohou těšit na atraktivní obsazení a energickou show v režii a choreografii Jána Ďurovčíka, jehož inscenace sklízejí slova chvály a respekt doma i v zahraničí.

Muzikál Osmý světadíl nevypráví o osudech skupiny Elán. Chtěli jsme se přiblížit klasickým kusům světového muzikálového repertoáru, ctíme jejich styl. Osmý světadíl se opírá o kvalitní muziku i texty a o silný příběh. Vedle pěveckých čísel v něm najdou velký prostor tanec i činoherní party. Věříme, že dokážeme diváky rozesmát, ale také dojmout. Kapela Elán a texty Borise Filana v sobě nesou mnohá poselství. Jejich písničky vyprávějí příběhy, které jsme všichni prožili nebo prožíváme. Už proto je krásné tento muzikál připravovat, říká Ján Ďurovčík.

Hudba - Elán
Libreto - Boris Filan, Ján Ďurovčík a Peter Pavlac
Choreografie a režie - Ján Ďurovčík
Scéna - Martin Černý
Kostýmy - Zuzana Straková
Pěvecké nastudování - Ľubo Dolný

V hereckém obsazení se sešli ostřílení muzikáloví herci, kteří své kvality dokazují v každé inscenaci, v níž se objeví, držitelé Cen Thálie s mladými talenty, o nichž se mluví jako o velkém příslibu naší scény. Nehledali jsme 'pouze' skvělé zpěváky, 'pouze' skvělé tanečníky, 'pouze' skvělé herce, my jsme hledali muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni,“ doplňuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík.

JANA – Michaela Doubravová, Nela Pocisková, Kateřina Steinerová
TOMÁŠ – Tomáš Löbl, Tomáš Savka, Roman Tomeš
ERIK – Zbyněk Fric, Jan Kříž
MATKA – Zuzana Krištofová, Alžběta Stanková, Marie Štěchová
OTEC - Michal Pleskot, Jan Révai
Více rolí - Juraj Bernáth, Antonín Moravec

Company páni
Martin Bačkovský, Filip Gröger, Bedřich Lévi, Petr Novotný, Oldřich Smysl, Jan Tenkrát, Peter Veslár, Petr Šudoma

Company dámy (balet)
Zuzana Herényiová, Zuzana Pokorná, Linda Huňáčková, Gloria Fricová, Zdeňka Pijanová, Barbora Danzerová, Eva Miškovičová, Denisa Kubášová a Kamila Mottlová (swing)

Délka představení: 180 min. (přestávka cca. 15 min.)

Termíny představení a vstupenky

Zatím nevíme o žádném termínu

Oficiální web muzikálu

www.divadlokalich.cz/repertoar...

Kam dál?

Vybíráme populární muzikály.

Další muzikály →
Tarzan
Tarzan 4 termíny
Dracula
Dracula 5 termínů
Láska je láska
Láska je láska 4 termíny

© 2024 Muzikály.net

Provozovatel Cookies